flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія суду

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд був утворений Указом Президента України від 16.11.2004 №1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі».

Фактично суд розпочав свою діяльність 16 квітня 2007 року. Юрисдикція суду поширюється на три області: Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську.

У період з 2007 року по 2016 рік суд очолював суддя Мартиненко Олександр Васильович, який стояв біля витоків створення суду та своєю професійною діяльністю вніс вагомий внесок у розбудову як Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, так і адміністративної юстиції загалом.

Постановою Верховної Ради України № 1514-VIII від 08.09.2016 суддю Мартиненка О.В. звільнено у зв'язку із поданням ним заяви про відставку.

Вагомий внесок у розвиток адміністративного судочинства також зроблено суддею Поплавським Володимиром Юрійовичем, який у період 2007 – 2016 років займав посаду заступника голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Рішенням Вищої ради юстиції № 3148/0/15-16 від 08.12.2016 суддю Поплавського В.Ю. звільнено у зв’язку із поданням ним заяви про відставку.

У 2016 році зборами суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду головою суду обрано Коршуна Анатолія Олександровича, а заступниками голови суддів -  Суховарова Андрія Володимировича та Гімона Миколу Михайловича.

Указом Президента України від 10.11.2017 № 357/2017 «Про призначення суддів Верховного Суду» суддю, заступника голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Гімона Миколу Михайловича призначено на посаду судді Верховного Суду у Касаційний адміністративний суд.

Відповідно до Указу Президента України від 16.05.2007 № 417/2007 «Про кількісний склад суддів адміністративних судів» в Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді штатна чисельність суддів становила 53 судді, а згідно наказу Державної судової адміністрації України від 19.04.2016 № 29 «Про визначення кількості суддів у деяких адміністративних судах» кількісний склад суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду змінено до 40 осіб.

Наказом Державної судової адміністрації України від 08.08.2017 № 841 «Про визначення кількості суддів у адміністративних судах України», зокрема, визначено кількісний склад суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, який становить 33 особи.

Фактична чисельність суддів - 30 осіб. Суддівський корпус має значний досвід відправлення правосуддя, це фахівці своєї справи. Укомплектованість суддівськими кадрами у суді продовжується дотепер.

Апарат суду нараховує майже 140 працівників, які мають високий рівень професійний знань і вмінь, створюючи своєю повсякденною роботою відповідні сприятливі умови для суддів та відвідувачів суду.

Перші кроки практичної роботи суду давалися нелегко, але робилися з великим ентузіазмом. З початку своєї діяльності суд розміщувався у орендованих приміщеннях ЗАТ НДПК «Чорметмеханізація», за адресою: проспект Слобожанський, 29, м. Дніпро. За період користування орендованими приміщеннями судом було в них проведені капітальний та поточний ремонти, облаштовані спеціальні робочі місця, зали судових засідань, проведена телефонна та локальна комп’ютерна мережа, наблизивши його облаштування до особливих потреб суду.

Проте, незважаючи на негативні чинники, які впливали на діяльність суду не варто забувати про здійснену велику роботу суддів та працівників апарату суду, спрямовану на захист законних прав, свобод та інтересів громадян і юридичних осіб. Кращим показником цього є кількість розглянутих судом справ і якість винесених ним рішень, які є кращим показником його роботи. Так, в провадженні Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом 2007 – І кварталу 2015 років перебувало 494 929 адміністративних справ.

Крім того, одним із найефективніших способів відстеження загальної тенденції щодо рівня якості роботи суду є вивчення думки відвідувачів відповідного суду. Саме з цією метою в серпні 2012 року апеляційним адміністративним судом було проведено опитування громадян - відвідувачів суду. За підсумками опитування було отримано доволі високі результати а саме понад 70 % відвідувачів суду залишилися в цілому задоволені його роботою. Крім того, опитування громадян – відвідувачів суду у 2014 році також показало не менш високі результати, що є беззаперечним підтвердженням позитивного рівня якості роботи суду. Зазначене є гідним результатом роботи суду в таких непростих умовах, коли кількість звернень громадян та юридичних осіб за захистом своїх прав та законних інтересів свідчить про велику довіру у суспільстві до адміністративних судів.

 З липня 2018 року суд розміщується в спеціально пристосованій будівлі для потреб суду за адресою: вул. Василя Жуковського, 23 у м. Дніпрі.