flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Витяг з Інструкції про організацію охорони та забезпечення пропускного режиму в Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді

ВИТЯГ

з Інструкції про організацію охорони та забезпечення пропускного режиму в

Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді

(затвердженої командиром військової частини 3054 Національної гвардії України та

погодженої головою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 26.07.2018 та введеної в дію наказом голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 26.07.2018 № 19-ОД)

 

 1. Загальні положення

1.1. Цією Інструкцією визначається порядок пропуску осіб до приміщення Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду з метою підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщення суду, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу, які здійснюються підрозділами Національної гвардії України (особовим складом військової частини 3054) тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень Служби судової охорони.

1.2. Інструкція про організацію охорони та забезпечення пропускного режиму у Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді (далі – Інструкція) розроблена на виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», постанови Кабінету Міністрів України від 01.12.2017 № 902 «Про затвердження переліків судів, органів та установ системи правосуддя, охорона яких здійснюється підрозділами Національної поліції та Національної гвардії» у відповідності до Тимчасового порядку забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них, затвердженого рішенням Вищої ради юстиції від 26.12.2016 № 3470/0/15-16 та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.12.2016 № 1352 (далі – Тимчасовий порядок).

……………………………………………………………………………………………….…………………………………………………………..………

2. Особливості та порядок пропускного режиму

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

2.5. Дані про осіб, які прибули до приміщення Суду, заносяться співробітником охорони у прошиті, пронумеровані та скріпленні з відтиском гербової печатки журнали реєстрації відвідувачів:

- щодо відвідувачів, які прибули для участі у судовому засіданні, із зазначенням у журналі: прізвища, ім’я, по батькові, номера паспорта та прізвища судді, яким розглядається справа;

- щодо відвідувачів, які прибули до суду з інших питань,  із зазначенням у журналі: прізвища, ім’я, по батькові відвідувача; найменування структурного підрозділу Суду чи прізвища працівника Суду.

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

2.9. Пропуск осіб, які приймають участь у судовому засіданні, здійснюється за списком справ, які розглядаються суддями Суду на підставі відповідної ухвали суду або повістки та за умови пред’явлення документа, що засвідчує особу, а також пред’явлення:

- довіреності (для представника сторони);

- документа, що посвідчує посадове становище (для керівника юридичної особи).

Якщо в особи відсутній будь-який з перелічених вище документів, співробітник охорони через старшого судового розпорядника з’ясовує особу прибулого і в подальшому виконує вказівки головуючого в судовому засіданні.

2.10. Особи, які прибули на відкриті судові засідання, пропускаються до зали судового засідання за пред’явленням документа, який засвідчує особу, та з повідомленням головуючого в судовому засіданні.

2.11. Пропуск громадян та представників сторін юридичних осіб на особистий прийом до керівництва Суду здійснюється у дні та години, що установлені графіком особистого прийому керівництвом Суду, за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, та з відома відповідальної особи за організацію особистого прийому керівництвом Суду, яка забезпечує супровід таких відвідувачів по приміщенню Суду.

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

2.14. Пропуск народних депутатів України до приміщень Суду здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про статус народного депутата України».

2.15. Пропуск Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до приміщень Суду здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

2.16. Допуск іноземців та осіб без громадянства, які не є учасниками судових процесів, до приміщень Суду здійснюється з дотриманням вимог, встановлених Порядком взаємодії Державної судової адміністрації України, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, апеляційних і місцевих судів під час прийому іноземних делегацій, груп та окремих іноземців, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 18.11.2015 № 199.

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

2.20. Працівники засобів масової інформації пропускаються до зали судового засідання Суду за пред’явленням документа, що засвідчує особу, та з відома головуючого в судовому засіданні до початку проведення судового засідання. Проведення в залі судового засідання Суду фото і кінозйомки, телевізійної, відеозйомки, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускається в порядку, встановленому процесуальним законом.

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

3. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщень Суду

3.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до зали судового засідання Суду обмежується постановленою мотивованою ухвалою головуючого в судовому засіданні.

3.2. Забороняється пропуск до приміщень Суду осіб:

- з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

- з тваринами;

- з вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної дії, крім осіб визначених у пункті 2.17 цієї Інструкції;

- з легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами;

- з колюче-ріжучими (колюче-рубаючими, ударно-дробильними) предметами;

- з великогабаритними речами (з валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів 600x400x200 мм). Вони повинні залишатися у металевих шафах для розміщення речей, які не дозволено проносити до приміщень Суду.

 

4. Обов’язки співробітника охорони

4.1.Співробітник охорони зобов’язаний:

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

4.1.3. Забезпечувати пропускний режим на територію об’єкта охорони у відповідності до вимог даної Інструкції.

4.1.8. Підтримувати належний громадський порядок біля входу до приміщення Суду та забезпечувати можливість під’їзду до нього службових автомобілів Суду.

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

5. Правила поведінки осіб у приміщенні Суду

5.1. Відвідувачам у приміщенні Суду забороняється:

5.1.1. Перебувати в приміщеннях, залах судових засідань без дозволу керівництва суду, судді чи працівника апарату Суду.

5.1.2. Виносити з Суду справи та документи, отримані для ознайомлення.

5.1.3. Вилучати зразки документів з дошки оголошень Суду, а також розміщувати на ній власні об’яви.

5.1.4. Пошкоджувати будівлю та майно Суду.

5.1.5. Палити та розпивати спиртні напої, уживати наркотичні та токсичні речовини.

5.1.6. Порушувати громадський порядок.

5.1.7. Голосно розмовляти, вчиняти сварки, у будь-який спосіб перешкоджати нормальній роботі суддів та працівників Суду.

5.2. Відвідувачі у приміщенні Суду зобов’язані виконувати вимоги суддів, працівників суду та співробітників національної гвардії з питань дотримання громадського порядку та цієї Інструкції.

 

……………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………

 

Заступник керівника апарату

Дніпропетровського апеляційного

адміністративного суду                                                                                               А.В. Тальян